Hlavní strana
 Co je My Backpack
 Nástroje
 Zkušenosti
 Kurzy My Backpack
 Kontakty
 O nás
 Otázky
 Seznam absolventů
 

Nástroje 

Jak My Backpack pomáhá

Metoda je jedinečná v tom, že je to samo dítě, které vytváří svůj vlastní příběh o umístění mimo původní rodinu. Metoda vede dítě ke schopnosti mluvit o svých pocitech, rozpoznávat je a rozumět jim. Takový přístup k dítěti a k práci s ním prohlubuje a obohacuje obraz dítěte o sobě samém a přispívá k rozvoji jeho sebedůvěry.

Metoda je také jedinečná v tom, že umožňuje dítěti bezpečným a řízeným způsobem znovu prožít traumatické zkušenosti, zvládnout je a uzdravit se.

Speciálně pro děti vyvinuté materiály a techniky My Backpack se líbí dětem i dospělým. Nadchnou je pro práci a zmírňují strach z tématu, které často vyvolává nejistoty či obavy na straně pěstounů a kterému se často jak děti, tak pěstouni právě kvůli nejistotám a strachu vyhýbají.

Metoda je bezpečná tím, že nabízí jasnou strukturu, dává dítěti možnost pracovat na příběhu káčátka a ne svém (dítě promítá svůj příběh do maňáska a může mluvit přímo „jím, maňáskem“). Také práce s počítačem umožňuje sedět vedle sebe - nikdo není výš ani níž a mizí zaběhnutá hierarchie dospělý – dítě. Při práci je možné zcela se vyhnout očnímu kontaktu s dítětem a předejít mnoha způsoby jeho případné retraumatizaci.

Je to metoda, v níž nás vede dítě -  Provází nás příběhem káčátka, ve kterém může cokoliv změnit, „vylepšit“, opravit… A provází nás také svými pocity a potřebami.

Kromě již zmíněného maňáska pracuje metoda také s interaktivním počítačovým programem, knížkou o káčátku a také s emočními kartami, které umožňují další práci s emocemi dle potřeb dítěte.

 

Ukázka z interaktivního počítačového programu

Batůžek s maňáskem káčátka a s emočními kartami pro každé dítě lze objednat na adrese:  vzdelavani@triada-centrum.cz

Počítačový program nelze samostatně prodávat - získají jej pouze v metodě vyškolení absolventi výcviků v metodě My Backpack.